Overslaan naar de hoofd content

VPGE – Verenigde Pinkstergemeente In Europa Nederland

De geestelijke gaven

De geestelijke gaven zijn afkomstig van God en gegeven aan de leden van het lichaam van Jezus Christus om toegerust te worden. Aangezien de gaven een tijdelijke manifestatie van de Heilige Geest zijn, zijn deze niet bedoeld voor persoonlijk gebruik of eigen lof/eer, maar voor de opbouw van de gemeente en het verspreiden van het Evangelie.

“Aan ieder echter wordt de openbaring van de Geest gegeven tot wat nuttig is voor de ander. Want aan de één wordt door de Geest een woord van wijsheid gegeven en aan de ander een woord van kennis, door dezelfde Geest; en aan een ander geloof, door dezelfde Geest, en aan een ander genadegaven van genezingen, door dezelfde Geest; en aan een ander werkingen van krachten, en aan een ander profetie, en aan een ander het onderscheiden van geesten, en aan een ander allerlei talen, en aan een ander uitleg van talen. Al deze dingen echter werkt één en dezelfde Geest, Die aan ieder afzonderlijk uitdeelt zoals Hij wil.” 1 Korintiërs 12:7-11

“Wie echter profeteert, spreekt tot mensen woorden van opbouw en vermaning en troost. Wie in een andere taal spreekt, bouwt zichzelf op, maar wie profeteert, bouwt de gemeente op.”

1 Korintiërs 14: 3-4

ALLE THEMA’S

  • Wat geloven wij?
  • De enige levende God
  • God is vlees geworden
  • De Naam
  • De Schepping van de mens
  • De genade van God
  • Het geloof 
  • Bekering 
  • De doop, onderdompeling in water
  • De doop met de Heilige Geest
  • De wedergeboorte
  • Het avondmaal en het breken van brood 
  • De geestelijke gaven
  • Heiligmaking/Heiliging
  • De goddelijke genezing 
  • De gemeente
  • Gods koninkrijk
  • Leiderschap binnen het lichaam van Jezus 
  • De opstanding
  • Het huwelijk
  • De opname van de kerk en de grote verdrukking
  • De opname van de kerk
  • De grote verdrukking
  • De wederkomst van de Heer
  • Het laatste oordeel
  • Staat en kerk
  • Geheime genootschappen
  • Slotwoord